Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego osadzony w policyjnym areszcie

Data publikacji 06.04.2016

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca jednej z miejscowości pod Ostródą, który zadzwonił do oficera dyżurnego jednostki i poinformował, że w nocy w szpitalu i urzędzie miasta wybuchnie bomba. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania kim jest dzwoniący. 30-latek, który szybko trafił do policyjnego aresztu, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za to, co zrobił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (05.04.2016) po godz. 21:00 do oficera dyżurnego ostródzkiej komendy policji zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że w szpitalu oraz urzędzie miasta podłożona jest bomba, która tej nocy wybuchnie. Do działań natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalali kim jest osoba, która wykonała to połączenie. W tym czasie policyjny pirotechnik sprawdzał teren szpitala.

Szybkie, intensywne działania funkcjonariuszy przełożyły się na ustalenie i zatrzymanie 30-latka, który dzwonił z tą informacją. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami powiedział, że nie podłożył żadnego ładunku wybuchowego, a ten "żart" wynika z jego głupoty.  Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 30-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje, będzie się tłumaczył ze swojego postępowania.

Za fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / ms)

Film Sprawca fałszywego alarmu bombowego w policyjnym areszcie

Pobierz plik Sprawca fałszywego alarmu bombowego w policyjnym areszcie (format mp4 - rozmiar 1.89 MB)

Powrót na górę strony