Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląski policjant Mistrzem Polski – ustanowił także rekord kraju

Naczelnik Sztabu Policji z Legnicy został Mistrzem Polski w martwym ciągu na zawodach w Zalesiu na Lubelszczyźnie, zorganizowanych przez Federację WUAP. Zawody odbywały się w dniach 1-3 kwietnia 2016 roku, a udział w nich wzięło łącznie ponad 300 zawodników. Podinsp. Przemysław Kozioł wywalczył tytuł mistrzowski w martwym ciągu, w kategorii 100 kilogramów Masters z wynikiem 240 kilogramów, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy, a także rekord Polski.

W dniach 1 - 3 kwietnia 2016 r. w Zalesiu (woj. lubelskie) odbyły się Mistrzostwa Polski i Grand Prix Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. Ta prestiżowa impreza sportowa zgromadziła ponad 300 siłaczy z 10 państw. Uczestnikiem był także podinsp. Przemysław Kozioł z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Naczelnik Sztabu legnickiej Policji nie miał sobie równych w martwym ciągu. Przypomnijmy, że jest to dyscyplina, którą wykonuje się podnosząc sztangę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi ćwiczącego są całkowicie wyprostowane, a barki odciągnięte do tyłu. Policjant w kategorii 100 kilogramów Masters, 40-44 lata, wywalczył tytuł Mistrza Polski z wynikiem 240 kilogramów, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy, a także rekord Polski. Jednocześnie w rywalizacji OPEN Masters zajął drugie miejsce.

Obecnie funkcjonariusz przygotowuje się już do udziału w Pucharze Świata, który odbędzie się w czerwcu 2016 roku na Ukrainie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • policjant #1
  • policjant #2
  • policjant #3
Powrót na górę strony