Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi sprawca napadu na bank usłyszał zarzuty

Data publikacji 07.04.2016

Drugi sprawca napadu na placówkę bankową w Jarosławiu usłyszał zarzuty. Z policyjnych ustaleń wynika, że 40-letni rzeszowianin brał udział w przygotowaniach do tego przestępstwa. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i oczekuje na decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztowania.

Jarosławscy policjanci zatrzymali na terenie Rzeszowa 40-letniego mężczyznę. Z policyjnych ustaleń wynika, że mieszkaniec Rzeszowa uczestniczył w przygotowaniach do napadu na placówkę bankową. Do tego zdarzenia doszło 12 lutego w Jarosławiu.

Policjanci zbierali wtedy informacje na temat przebiegu tego zdarzenia. Zabezpieczali i analizowali zapisy z kamer monitoringu. W niespełna dwa tygodnie po napadzie, policjanci wytypowali i zatrzymali wówczas mieszkańców Rzeszowa, którzy mogli mieć udział w tym zdarzeniu. Do zatrzymania doszło na terenie Rzeszowa, przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. W tej sprawie 36-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i przebywa w areszcie tymczasowym.

Prowadzone przez policjantów i prokuratora czynności doprowadziły do 40-letniego rzeszowianina, który najprawdopodobniej uczestniczył w przygotowaniu tego przestępstwa. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek, na terenie jednej z placówek handlowych w Rzeszowie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wczoraj policjanci i prokurator skierowali wniosek do sądu o zastosowanie wobec 40-latka środka zapobiegawczego.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP Rzeszów / mm)

Powrót na górę strony