Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pedofile "złowieni" w sieci

Data publikacji 07.04.2016

Dzięki sygnałom od internauty z Wrocławia, łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy składali propozycje seksualne 14-letnim dziewczynkom. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi otrzymali od wrocławskiego internauty niepokojący sygnał. Informacja dotyczyła mężczyzny, który za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego składał propozycje seksualne 14-latce.

Kryminalni zweryfikowali tę informację i rankiem 6 kwietnia br., w centrum Łodzi, zorganizowali zasadzkę. Gdy tylko mężczyzna pojawił się na miejscu spotkania z nastolatką, policjanci obezwładnili go i zatrzymali. 27-letni mieszkaniec Pabianic był bardzo zaskoczony i nie stawiał oporu. Przyznał, że miał świadomość, że składał propozycje seksualne i umówił się z osobą poniżej 15 roku życia. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, które zostaną sprawdzone pod kątem treści pedofilskich.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem wrocławski internauta przekazał kolejną informację dotyczącą pedofilii. Tym razem w policyjną zasadzkę zorganizowaną na osiedlu Radogoszcz w Łodzi wpadł 37-letni mieszkaniec Zgierza. Ten mężczyzna także miał świadomość, że umówił się w celach seksualnych z osobą poniżej 15 roku życia. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli komputer, który również zostanie sprawdzony pod kątem posiadania materiałów o treści pedofilskiej.

Obaj zatrzymani odpowiedzą za składanie propozycji seksualnych osobom poniżej 15 roku życia. Czyn taki jest zagrożony karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Żaden z zatrzymanych nie był wcześniej notowany za przestępstwa seksualne. 

(KWP w Łodzi / mw)
 

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zabezpieczony sprzęt

Film Kolejni pedofile "złowieni" w sieci

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni pedofile "złowieni" w sieci (format flv - rozmiar 5.22 MB)

Powrót na górę strony