Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna działalność w sieci

Data publikacji 08.04.2016

Na portalach aukcyjnych sprzedawał nielegalne, cyfrowe wersje gier na konsole. Straty na szkodę pokrzywdzonej firmy szacowane są na 240 tys. zł. Policjanci ustalili podejrzanego 29-letniego mieszkańca Lublina. Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz elektroniczne nośniki danych. Zatrzymanemu grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziałów: dw. z Przestępczością Gospodarczą, Cyberprzestępczością oraz mundurowymi z  IV komisariatu weszli do mieszkania 29-letniego lublinianina. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna jest organizatorem nielegalnego procederu. W Internecie sprzedawał oraz rozpowszechniał gry na konsole w formacie elektronicznym.

Od lipca 2014 r mężczyzna sprzedał ponad 1 600 kopii gier. Straty na szkodę pokrzywdzonej firmy szacowane są na 240 tys. zł. Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz elektroniczne nośniki danych. Wniosek o ściganie złożył przedstawiciel pokrzywdzonej firmy na terenie RP.

29-latkowi przedstawiano zarzut rozpowszechniania poprzez sprzedaż za pośrednictwem portalu aukcyjnego nielegalnych, cyfrowych wersji gier przeznaczonych na konsole. Podejrzany uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Jego przychody przekroczyły kwotę 40 tys. zł.

Zatrzymanemu grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony