Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali konopie w wynajętym domu

Data publikacji 08.04.2016

Policjanci z Rzeszowa zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Plantację założyli i prowadzili w wynajmowanym domu dwaj rzeszowianie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 161 krzewów konopi oraz ponad 260 gramów marihuany. Wobec zatrzymanych zastosowano dozory policyjne, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Informacje o prowadzonej uprawie uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Z zebranych informacji wynikało, że dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 38 i 44 lat, w wynajętym domu przy ulicy Warneńczyka, założyli i prowadzili uprawę konopi. 

W poniedziałek, 04.04.br., policjanci udali się na miejsce. W tym czasie do domu przyjechało dwóch podejrzewanych mężczyzn. Gdy wychodzili z domu zostali zatrzymani przez policjantów. Podczas przeszukania budynku policjanci ujawnili plantację konopi. Profesjonalnie prowadzona uprawa wyposażona była we wszystkie niezbędne urządzenia, łącznie z elektronicznymi miernikami wilgotności i temperatury.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 161 sztuk krzewów konopi oraz cały znajdujący się tam sprzęt. Znaleźli również ponad 260 gramów marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowego. Na podstawie zebranego materiału przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty uprawy roślin konopi i posiadania narkotyków. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w środę wszczął śledztwo w sprawie. Po przesłuchaniu podejrzanych zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w wysokości po 8 tys. zł.

(KWP Rzeszów /dk)

  • plantacja #1
  • plantacja #2
  • plantacja #3
Powrót na górę strony