Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 23-latka, który strzelał z wiatrówki w krakowskim autobusie

Data publikacji 08.04.2016

Dzięki błyskawicznej reakcji krakowskich policjantów, mężczyzna który oddał strzały z wiatrówki, we wtorkowe popołudnie, w jednym z krakowskich autobusów, został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, a sąd, na wniosek Policji oraz Prokuratury, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.

5 kwietnia br. około godz.15 w autobusie komunikacji miejskiej doszło do awantury pomiędzy kilkoma mężczyznami.  23-letni mieszkaniec Krakowa, który jechał tym środkiem komunikacji wraz z dwoma kolegami wdał się w przepychanki słowne z innym pasażerem. W efekcie eskalacji tego konfliktu, 23-latek oddał strzały z wiatrówki, w kierunku adwersarza powodując u niego obrażenia twarzy. W wyniku strzałów powstały również przestrzeliny w szybach autobusu. Policjanci, którzy natychmiast pojawili się na miejscu zatrzymali sprawcę zdarzenia.

Czynności policyjne z zatrzymanym zostały przeprowadzone gdy tylko mężczyna wytrzeźwiał. 6 kwietnia usłyszał on zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, zarzut  spowodowania obrażeń ciała a także zarzut uszkodzenia mienia. 

Prokuratura przychyliła się do wniosku Policji o tymczasowy areszt, który sąd zastosował wobec podejrzanego7 kwietnia.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony