Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni sportowcy odnoszą sukcesy

Ogromnym sukcesem może poszczycić się policjant z Gorzowa Wlkp., sierż. Sławomir Przypis. Zdobył on tytuł Mistrza Europy K-1 Międzynarodowej Federacji IKBF. Jest to jeden z wielu przykładów na to, jak skutecznie dzielić czas między wymagającą służbą, a swoją pasją: policjant z Bielska-Białej wywalczył tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i ustanowił nowy rekord federacji WUAP, funkcjonariusz z Koszalina zajął czołowe miejsce w półmaratonie, a mundurowy z Katowic walczy o start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., sierż. Sławomir Przypis, od najmłodszych lat interesuje się sportem. Najpierw była piłka nożna i lekkoatletyka. Z czasem coraz bardziej ciągnęło go do sportów walki. Siedem lat temu rozpoczął profesjonalną przygodę z K-1 – japońską odmianą kickboxingu. Pierwsze treningi odbywał w klubie Żytkiewicz Team. I to właśnie w K-1 odnosi największe sukcesy. Pierwszą poważną imprezą były Mistrzostwa Polski FULL CONTACT w 2010 roku, gdzie Sławek zdobył brązowy medal. Później był jeszcze tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec K-1 w kategorii do 81 kg. Największy sukces przyszedł tydzień temu.

Sławomir Przypis był jedną z największych gwiazd gali Explosion Fight Night, do której doszło 2 kwietnia w Senftenbergu w Niemczech. Tego dnia jego pojedynek był walką wieczoru. Jego przeciwnikiem był Międzynarodowy Mistrz Niemiec K-1, Stefan Cepa. Z tym zawodnikiem nasz policjant skrzyżował już kiedyś rękawice. Wtedy sędziowie orzekli remis. Tym razem było jednak inaczej. W trzeciej rundzie Sławek silnym uderzeniem znokautował niemieckiego pięściarza, który padł na deski. Dzięki temu kilka chwil później mógł założyć mistrzowski pas federacji IKBF oraz wznieść puchar w geście triumfu.

Sławomir Przypis służy w Policji od trzech i pół roku. Na początku był policjantem  Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, a od niedawna pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Po ostatnim sukcesie poprzeczka idzie w górę. Sławek marzy o zdobyciu Mistrzostwa Świata. Patrząc na jego dotychczasowe sukcesy, jak i na zaangażowanie podczas treningów mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej.

----

Na początku kwietnia, w Zalesiu, odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W zmaganiach uczestniczyło ponad 200 zawodników z całego kraju. Wśród „siłaczy” znalazł się także sierż. Konrad Adamaszek, pełniący służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Konrad startował w kategorii do 75 kg. Wywalczył mistrzowski tytuł i ustanowił nowy rekord świata federacji WUAP – 176 kg! Wszystko to pod okiem trzech międzynarodowych sędziów.

Jak sam przyznaje: „Ciężko pracowałem i przygotowywałem się ponad 4 miesiące do tego występu. Cieszę się, że udało mi się zająć I miejsce, ale nie spoczywam na laurach, bo za 2 tygodnie czekają mnie Mistrzostwa Polski służb mundurowych, a już w czerwcu Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Chciałbym tę wygraną zadedykować moim rodzicom, którzy zawsze są ze mną, pomagając mi, oraz mojej dziewczynie, która mnie wspiera, dopinguje i jest największym motywatorem do tego, aby bić wszelkie rekordy”.

Konrad od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Trenował sztuki walki – kung–fu, kickboxing i boks. Od 13 lat przez 4 dni w tygodniu ćwiczy intensywnie wyciskanie sztangi w kęckim Dorian Fitness Clubie, wspierany przez swoich trenerów. Ma na swoim koncie liczne sukcesy. W 2009 roku zdobył tytuł Mistrza Świata we Francji i już wówczas w swojej kategorii wagowej - 67,5 kg - pobił rekord świata juniorów, wyciskając 146 kg. W tym samym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy podczas zawodów rozgrywanych w Niemczech, a rok wcześniej w Austrii zdobył Puchar Świata.

Swoje sportowe pasje doskonale łączy z obowiązkami służbowymi w bielskim samodzielnym pododdziale prewencji, gdzie zajmuje się zabezpieczeniem imprez masowych oraz patrolowaniem bielskich ulic. Swoją przyszłość wiąże z pracą w Policji, a jego marzeniem jest służba w jednej z policyjnych szkół, gdzie mógłby kształcić przyszłych kadetów jako instruktor taktyk i technik interwencji. Konrad nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach – Mistrzostwach Polski służb mundurowych oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

Gratulujemy, życzmy spełnienia marzeń i dalszych sukcesów!

----

9.PANAS Półmaraton Ślężański zorganizowany został w miejscowości Sobótka. Zjeżdżają się na niego najlepsi pasjonaci biegania. W ich gronie doskonale już znany jest młodszy aspirant Norbert Borzęcki. Policjant z Koszalina startuje w tego typu biegach od dwóch lat.

Podczas półmaratonu, tak jak ostatnim razem, nasz kolega potwierdził swój talent i wspaniałą formę. Pomimo wielu obowiązków służbowych, i tak znajduje czas na swoją pasję.

Impreza została zorganizowana przez Klub Biegacza, a na starcie do rywalizacji stanęło 122 policjantów z całego kraju. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 21 kilometrów. W trakcie sportowych zmagań, koszaliński policjant był stale w czołówce. To pozwoliło mu na zajęcie ostatecznie III miejsca z czasem 1 godzina i 15 minut.

Norbert zdecydował, że pozostawi sobie zdobytą statuetkę, natomiast  wywalczony Puchar przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie insp. Zenona Atrasa.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów !

----

Łukasz Oślizło urodził się 14 maja 1989 roku w Mikołowie. Jego pierwszym klubem była Polonia Łaziska Górne. Obecnie jest zawodnikiem katowickiego AZS-AWF Katowice. Specjalizuje się w biegach długich. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w wieku 11 lat.

W 2009 i 2011 roku startował w finałowym biegu na 3000 metrów z przeszkodami, podczas młodzieżowych mistrzostw Europy. Jest finalistą mistrzostw Europy z 2012, które odbyły się w Helsinkach. Trzykrotnie, w 2008, 2009, 2011 roku, brał udział w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych.

Jest medalistą mistrzostw Polski seniorów. Ma w dorobku dwa srebrne medale – w biegu na 10 000 metrów w Mikołowie w 2012 roku i w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w Bielsku-Białej w 2012 roku. Stawał na podium halowych mistrzostw kraju, zdobywając dotychczas jeden brąz – w biegu na 3000 metrów w Spale w 2012 roku.

Łukasz Oślizło, to również uczestnik mitingu Diamentowej Ligi w Birmingham w 2012 r., gdzie podczas biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 8.42,38, zajął piąte miejsce, tuż za reprezentantami Kenii i USA.

Rekordy życiowe: bieg na 10 000 metrów – 28:57,12 (21 kwietnia 2012, Mikołów); bieg na 3000 metrów z przeszkodami – 8:27,61 (7 lipca 2012, Bottrop); bieg na 3000 metrów w hali – 8:04,59 (26 lutego 2012, Spała).

5 kwietnia 2014 roku w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal na dystansie 9 km z czasem 28:29. W 2012 r. w Bottrop mogło się spełnić po raz pierwszy jego olimpijskie marzenie. Swoją kwalifikację na igrzyska w Londynie przegrał zaledwie o 1,5 sekundy - biegł wtedy z lekką kontuzją.

Dzisiaj rozpoczyna swoje przygotowania do uzyskania olimpijskiej kwalifikacji na igrzyska w Rio de Janeiro. Konsekwencje ciężkich treningów zobaczymy podczas czerwcowych startów Łukasza w kraju i mitingu lekkoatletycznego w Birmingham. 8 minut i 30 sekund w biegu na 3000 m z przeszkodami pozwoli naszemu policjantowi na olimpijski start.

Trzymamy kciuki!!!

(KWP w Gorzowie Wlkp. / KWP w Katowicach / KWP w Szczecinie / ms)

 • Lubuski policjant Mistrzem Europy w kickboxingu K-1 #1
  policjant z KWP Gorzów
 • Lubuski policjant Mistrzem Europy w kickboxingu K-1 #2
  policjant z KWP Gorzów
 • Lubuski policjant Mistrzem Europy w kickboxingu K-1 #3
  policjant z KWP Gorzów
 • Lubuski policjant Mistrzem Europy w kickboxingu K-1 #4
  policjant z KWP Gorzów
 • policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
  policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
 • policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
  policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
 • policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
  policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
 • policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
  policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
 • policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
  policjant z KWP Katowice walczy o udział w Igrzyskach
 • policjant z KWP Szczecin
  policjant z KWP Szczecin
 • policjant z KWP Szczecin
  policjant z KWP Szczecin
 • policjant z KWP Szczecin
  policjant z KWP Szczecin
 • policjant z KWP Katowice Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc
  policjant z KWP Katowice Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc
 • policjant z KWP Katowice Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc
  policjant z KWP Katowice Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc
 • policjant z KWP Katowice Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc
  policjant z KWP Katowice Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc

Film Policyjni sportowcy odnoszą sukcesy

Pobierz plik Policyjni sportowcy odnoszą sukcesy (format mp4 - rozmiar 14.96 MB)

Powrót na górę strony