Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Honorowy medal „Pomagajmy sobie wzajemnie” dla mieszkańca Kruszwicy

Data publikacji 08.04.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszcz insp. Paweł Spychała wyróżnił mieszkańca Kruszwicy wyjątkowym medalem. Medal „Pomagajmy sobie wzajemnie” jest przyznawany osobom, które dokonały szczytnych i wielkich rzeczy.

Wczoraj, 07.04.2016r., podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Kruszwicy został wręczony szczególny medal. Otrzymał go Pan Ryszard Staszak. To on w marcu podczas spaceru nad Gopłem uratował tonącą kobietę. Nie zważając na to, że woda jest potwornie zimna, a jezioro w tym miejscu głębokie, wskoczył do wody, dopłynął do kobiety i wydobył ją na powierzchnię. To dzięki jego postawie i zachowaniu „zimnej krwi” kobieta nie utonęła. 

Jeszcze w marcu z wnioskiem o wyróżnienie nadaniem honorowego medalu za ten czyn do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy zwrócił się Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu. Medal „Pomagajmy sobie wzajemnie” został wręczony Panu Ryszardowi Staszak przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mirosława Elszkowskiego.

Podczas tej uroczystości wyróżnione zostały trzy inne osoby, które podczas akcji ratowniczej pomagały Panu Ryszardowi Staszakowi. W uroczystej sesji wzięli udział m.in.: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz, Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak, radni oraz zaproszeni goście.

Pan Ryszard Staszak odebrał wiele gratulacji, w tym nagrodę za godną postawę obywatelską od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz gratulacje od pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Marcina Ratajczaka.

To były podniosłe chwile. Gratulujemy!

(KWP Bydgoszcz / mm)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Kruszwicy.

  • mężczyzna przemawia do mikrofonu, obok pani trzymająca nagrodę - obraz oraz policjant
  • policjant przemawia do mikrofonu obok mężczyzna w garniturze
  • Nagrodzony mężczyzna odbiera nagrodę
  • nagrodzony mężczyzna ściska rękę polijanta
  • kobieta odbierająca nagrodę
  • mężczyzna odberający nagrodę
Powrót na górę strony