Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa podejrzanych o włamania, oszustwa i paserstwo

Data publikacji 08.04.2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z warszawskiej Woli zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież z włamaniem, paserstwo oraz oszustwo na tzw. wnuczka. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt o wartości około 50 tys. zł. Łupem sprawców padł sprzęt budowlany, elektronarzędzia, ale również opony samochodowe i rowery. Podejrzane osoby usłyszały łącznie 12 zarzutów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z warszawskiej Woli pracowali nad zdarzeniami związanymi z włamaniami do kontenerów na terenie budowy i garaży. Do tych zdarzeń dochodziło na początku bieżącego roku. Pierwszy wpadł 31-letni Tomasz M. Podczas przeszukania pomieszczeń, które użytkował mężczyzna, funkcjonariusze ujawnili pochodzące z przestępstwa z terenu Woli elektronarzędzia oraz inny asortyment budowlany. 31-latek nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom skąd ma wszystkie rzeczy. W trakcie dalszych czynności okazało się, że Tomasz M. ma związek z kradzieżą z włamaniem do garażu w innej dzielnicy oraz posiada rzeczy pochodzące z przestępstw z Ożarowa Mazowieckiego i Warszawy Zachód.

Skuteczne działania policjantów z Woli zaowocowały zatrzymaniem kolejnych osób w tej sprawie tj. 34-letniego Jacka M. 40-letniego Rafała W. i 33-letniego Łukasza M. Jacek M. był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ. Jacek M. wraz z Rafałem W. zostali zatrzymani przed garażem, gdzie ukryte były narzędzia pochodzące z przestępstw. Śledczy podejrzewają 40-letniego Rafał W. o pomoc w ukryciu elektronarzędzi pochodzących z kradzieży z włamaniem.

Z dalszej skrupulatnej analizy materiałów wynikało, że 34-latek prawdopodobnie brał udział w trzech oszustwach na tzw. policjanta. Jedno miało miejsce na terenie Woli, dwa pozostałe na terenie innej dzielnicy. Sprawcy narazili pokrzywdzone osoby na utratę pieniędzy w wysokości około 37 tys. zł. Ostatni wpadł 33-letni Łukasz M. Śledczy zarzucają mu kradzież z włamaniem do garażu wspólnie i w porozumieniu z Tomaszem M.

Czterej zatrzymani usłyszeli łącznie 12 zarzutów. 31-letni Tomasz M. usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i cztery zarzuty paserstwa. Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące. Rafał W. usłyszał zarzut paserstwa. Jacek M. usłyszał łącznie cztery zarzuty w warunkach recydywy dotyczące paserstwa i oszustwa na tzw. policjanta. Decyzją sądu Jacek M. został aresztowany na okres 3 miesięcy. Łukasz M. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mm)

Powrót na górę strony