Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiła własny akt zgonu

Data publikacji 08.04.2016

Tyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli dochodzenie w sprawie oszustwa na szkodę towarzystwa ubezpieczeniowego. Nieuczciwa kobieta wyłudziła łącznie blisko 130 tys. zł. Podejrzana przedstawiała fałszywą dokumentację ze zdarzeń objętych ubezpieczeniem. Kobieta posunęła się nawet do tego, że podrobiła... własny akt zgonu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy zakończyli dochodzenie w sprawie licznych oszustw na szkodę jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Okazało się, że za sprawą wyłudzeń pieniędzy ze zdarzeń objętych ubezpieczeniem stoi 32-letnia kobieta.

Jak ustalili śledczy, proceder ten trwał od marca 2014 do października 2015 roku. Nieuczciwa kobieta fałszowała między innymi dokumentację medyczną świadczącą o pobycie w szpitalu, odniesionych urazach itp. Kobieta podrabiała również akty urodzenia dzieci, a później akty ich zgonów. 32-latka posunęła się nawet do tego, że sfałszowała własny akt zgonu. Dzięki wnikliwym ustaleniom stróże prawa zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanej 55 zarzutów, polegających na wyłudzaniu pieniędzy z ubezpieczenia za fikcyjne zdarzenia. Straty oszacowano na kwotę blisko 130 tys. zł.

Sprawa trafiła już do Prokuratury Rejonowej w Tychach. Kobieta przyznała się do zarzuconych jej przestępstw i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie karze. Grozi jej teraz kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony