Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów

Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Gorzowa, dwóch mężczyzn odpowie za oszustwo. 32-latek i jego o siedem lat młodszy kompan wpadli po tym, jak w ich fałszywą historię uwierzyły dwie osoby. 30 tys. złotych i wartą tyle samo biżuterię, policjanci w całości odzyskali. Zatrzymani próbowali oszukać w ten sposób cztery inne osoby.

Scenariusz działania oszustów jest właściwie ten sam. We wtorek /5 kwietnia/ oszuści  wzbogacili się kosztem dwóch osób. W ich fałszywą historię o funkcjonariuszach CBŚP uwierzyły dwie mieszkanki Gorzowa. Kobiety przekazały przestępcom pieniądze i biżuterię wartą 60 tys. zł. Skuteczna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 25 i 32 lat. Nie bez znaczenia okazała się również postawa pracowników jednego z banków, dzięki którym policjanci byli w stanie skutecznie interweniować.

W samochodzie, którym mężczyźni się poruszali, kryminalni znaleźli pieniądze i biżuterię, przekazaną przez oszukane kobiety.  32-latek miał również przy sobie blisko 30 gramów amfetaminy. Oszuści byli zaskoczeni widokiem interweniujących stróżów prawa. Zostali zatrzymani i przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Pieniądze i biżuteria wrócą teraz do właścicielek. Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa. 30-latek odpowie również za posiadanie narkotyków.

W czwartek /7 kwietnia/ Sąd zadecydował, że obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.  

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów #1
  • Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów #2
  • Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów #3
  • Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów #4
  • Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów #5
  • Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów #6

Film Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów

Pobierz plik Oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP w rękach gorzowskich policjantów (format mp4 - rozmiar 15.04 MB)

Powrót na górę strony