Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne ćwiczenia na wojskowym poligonie

Data publikacji 08.04.2016

Na terenie poligonu w Wędrzynie pojawiło się wczoraj ponad 300 umundurowanych policjantów. Zachodniopomorscy funkcjonariusze ćwiczyli symulację sytuacji mogących pojawić się w ramach zbiorowego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. W szkoleniu uczestniczyli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Nieetatowe Poddodziały Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecnie oraz funkcjonariusze SPAP.

Ćwiczenia poszczególnych kompanii,  jak i całego oddziału odbywają się cyklicznie. Funkcjonariusze szkolą się z zakresu zabezpieczenia imprez masowych oraz działania w pododdziałach zwartych. Dzięki temu mogą wypracować jednolitą taktykę działania w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej, a tym samym doskonalić swoje umiejętności.

Wczoraj, 7 kwietnia 2016 r., wspólne działania Oddziału Prewencji Policji, Nieetatowych Pododziałów Prewencji  i Samodzielnego Pododdziału Antyterorystów  Policji odbyły się na poligonie w pobliżu miejscowości Wędrzyn w powiecie sulęcińskim. W działaniach tych uczestniczyło ponad 300 policjantów. Wykorzystano ponad 50 pojazdów służbowych oraz armatkę wodną.

W ramach przygotowań do zabezpieczenia imprez podwyższonego ryzyka mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych. Doskonalono taktyki działań pododziałów zwartych w terenie zabudowanym oraz zasady współpracy w warunkach sytuacji zakładniczej.

Następnie w miasteczku na terenie poligonu przeprowadzono symulację zakłócenia porządku podczas legalnej manifestacji, w której brali udział agresywni pseudokibice. Zadaniem poszczególnych plutonów było skuteczne zapobieżenie eskalacji zamieszek i zatrzymanie najbardziej agresywnych osób. Natmiast funcjonariusze z SPAP oraz policyjni negocjatorzy ćwiczyli różne warianty zagrożeń i zachowań osób naruszajacych bezpieczeństwo oraz porządek publiczny.

Wczorajsze działania miały na celu doskonalenie zbierania, przetwarzania obiegu informacji, umiejętności współdziałania pododziałów oraz synchronizację działań w sytuacjach dynamicznych rozwijających się podczas naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

(KWP w Szczecinie /dk)

  • szkolenie #1
  • szkolenie #2
  • szkolenie #3
  • szkolenie #4
  • szkolenie #5
  • szkolenie #6
  • szkolenie #7
  • szkolenie #8
  • szkolenie #9
Powrót na górę strony