Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gratulacje wojewody dla policjanta, który uratował człowieka

Data publikacji 08.04.2016

Dziś Wojewoda Zachodniopomorski, Pan Piotr Jania, w obecności insp. Piotra Ostrowskiego p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji złożył gratulacje policjantowi sierż. szt. Stanisławowi Kaczmarkowi, który kilka dni temu zapobiegł tragedii i uratował ludzkie życie.

- W dzisiejszych czasach rzadko zdarza się, by ktoś bezinteresownie zainteresował się drugim człowiekiem. Pan uczynił to - i uratował mężczyznę, który zapewne będąc na skraju swojej psychicznej wytrzymałości zdecydował się na samobójczy krok. Działania, które Pan podjął stając w obliczu takiego nieszczęścia, wymagają odwagi, zdecydowania i umiejętności - także umiejętności kontrolowania emocji. Wszystkie te wymienione cechy, które pozwalają być dobrym policjantem, Pan niewątpliwie posiada i co ważniejsze, wykorzystuje je Pan także w czasie wolnym od pracy - podkreślił podczas spotkania wojewoda Piotr Jania.

Przypomnijmy, policjant z Wydziału Konwojowego KWP w Szczecinie będąc po służbie uratował życie człowiekowi, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna wszedł na słup energetyczny aby się powiesić. Funkcjonariusz poluźnił kabel zaciśnięty na szyi mężczyzny, a następnie ściągnął mężczyznę z wysokości. Wezwał na miejsce służby. Aby ułatwić dojazd karetce pogotowia pomógł desperatowi dojść do najbliższej stacji PKP, gdzie przekazał go pod opiekę lekarzowi.

Policjant, który uratował życie mężczyźnie, był w niedzielne popołudnie poza służbą. Funkcjonariusz, który udzielił pomocy mężczyźnie, ma 8-letni staż w Policji. Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy w podobnych okolicznościach uratował komuś życie. Jednak do tej pory zdarzało się to, kiedy był na służbie.

(KWP Szczecin / mm)

Powrót na górę strony