Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał motocyklem 107 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 57 km/h

Data publikacji 09.04.2016

Przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Został zatrzymany do kontroli przez wrocławskich policjantów ruchu drogowego. Utracił prawo jazdy i został ukarany grzywną. Teraz na możliwość prowadzenia pojazdów będzie musiał poczekać 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Długołęce motocyklistę poruszającego się wraz z pasażerką, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 42 – latek poruszał się z prędkością 107 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w tym miejscu prędkość o 57 km/h.

Kierujący został ukarany przez policjantów grzywną w drodze mandatu karnego w wysokości 400 złotych. W związku z popełnionym wykroczeniem musi się także liczyć z 10 punktami karnymi. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kategorii A, B w celu wydania decyzji przez starostę o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

Jeżeli w takiej sytuacji kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres 3 miesięcy przedłuży się do 6 miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień.

kom. Kamil Rynkiewicz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.7 MB)

Powrót na górę strony