Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa komenda w Sierpcu

Data publikacji 09.04.2016

Uroczysta oprawa towarzyszyła ważnemu wydarzeniu jakim było otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Zbudowany od podstaw, nowy obiekt gwarantuje policjantom i pracownikom cywilnym odpowiednie warunki służby, a przede wszystkim przyjmowania osób, które z różnych względów potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.

W symbolicznym przecięciu wstęgi przed wejściem do nowej komendy uczestniczyli znamienici goście, w tym Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka, Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski, Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Kuliński, Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Grzegorz Żelasko. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, kadra kierownicza garnizonu mazowieckiego i oczywiście miejscowi policjanci. Spotkanie niewątpliwie wzbogacił wspaniały jak zwykle występ orkiestry reprezentacyjnej Polskiej Policji.

Uroczystość była okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania projektu i wybudowania nowej siedziby KPP w Sierpcu.

Inwestycja powstawała od grudnia 2014 roku w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, na działce przekazanej w formie darowizny przez miasto Sierpc.

Koszt powstania tej komendy to 17 243 225 złotych (ponad 9 mln pochodziło z budżetu państwa, a 8 mln z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji).

Otrzymano również dofinansowanie do montażu zestawów solarnych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 24 634,00 zł.

Za powstanie inwestycji odpowiedzialny był wykonawca – firma ROSA BUD z Radomia.

Aktualnie komenda w Sierpcu to budynek główny – podpiwniczony z dwoma naziemnymi kondygnacjami oraz budynek garażowo – magazynowy. Budynek wyposażony jest również  w kompleks sportowo - szkoleniowy, w tym w strzelnicę, salę ćwiczeń i siłownię.

Nowy obiekt gwarantuje odpowiednie warunki służby dla 93 policjantów i 18 pracowników cywilnych, a przede wszystkim przyjmowania osób, które z różnych względów potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.

Zespół prasowy KWP zs. w Radomiu / KGP

Powrót na górę strony