Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 122 tys. sztuk papierosów i 900 l spirytusu bez akcyzy

Data publikacji 10.04.2016

122 tys. sztuk nielegalnych papierosów, 5 kg tytoniu i 900 l spirytusu bez polskich znaków akcyzy skonfiskowali wałbrzyscy policjanci. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 300 tys. zł. Podejrzanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację o posesji, na której ma się znajdować nielegalny towar. Policjanci z nakazem przeszukania udali się pod wskazany adres, gdzie faktycznie w dwóch samochodach ujawnili i zabezpieczyli 122 tysiące sztuk papierosów, 5 kilogramów tytoniu i blisko 900 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Posiadaczem produktów bez banderoli okazał się 33-letni wałbrzyszanin. Szacuje się, że gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby na nielegalnym procederze ponad 300 tysięcy złotych.

Wszystko wskazuje na to, że bezprawny handel był dla mężczyzny stałym źródłem dochodu. Za posiadanie takiej ilości nielegalnego towaru i handel nim grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(KWP Wrocław/ mg)

Powrót na górę strony