Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o pedofilię zatrzymani

Data publikacji 11.04.2016

Oświęcimscy policjanci działając na podstawie prokuratorskiego nakazu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o pedofilię. Zatrzymany pracował jako wychowawca w jednej z oświęcimskich świetlic. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Podobne zarzuty usłyszał w Bielsku-Białej zatrzymany 28-latek, który proponował seks poznanej w sieci 14-latce. Nie wiedział, że za małoletnią podawał się dorosły internauta, który prowadził korespondencję, zaaranżował spotkanie, a następnie powiadomił policjantów.

Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że mężczyzna pracujący jako wychowawca w jednej ze świetlic terapeutycznych dopuścił się innych czynności seksualnych wobec dwóch małoletnich chłopców w wieku 13 i 14 lat. Sprawa niezwłocznie został objęta śledztwem prokuratorskim, w trakcie którego zebrane zostały dowody potwierdzające ustalenia funkcjonariuszy. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W dniu 8 kwietnia br. na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu postawiono trzy  zarzuty w tym:. poddania innym czynnościom seksualnym małoletnich poniżej 15 roku życia oraz utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletniego.

Na wniosek policji i prokuratury wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za popełnione czyny zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

...

Policjanci zostali powiadomieni przez internautę o mężczyźnie, który za pośrednictwem Internetu umawiał się z małoletnią. Korespondując zadawał nastolatce intymne pytania, a ostatecznie złożył jej propozycje seksualne.

Autor prowokacji, który podszył się pod 14-latkę, uzgodnił termin i miejsce spotkania, a następnie o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. 28-latek wpadł w zaplanowaną przez kryminalnych zasadzkę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty.

Za składanie za pośrednictwem Internetu, małoletniej poniżej 15 roku życia, propozycji obcowania płciowego grozi mu do 2 lat za kratami.

(KWP Kraków / KWP Katowice / mm)

  • policjanci z zatrzymanym przed kratą
    KWP Kraków
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
    KWP Kraków
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
    KWP Kraków
Powrót na górę strony