Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Białołęki odzyskali bmw warte 500 tys. zł

Data publikacji 11.04.2016

Natychmiastowa reakcja na informację pozwoliła odzyskać bmw przywłaszczone w Niemczech i zatrzymać do wyjaśnienia 33-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna na widok mundurowych podjął próbę ucieczki. Pojazd o wartości prawie 500 tys. zł został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a sprawą 33-latka zajmą się specjaliści z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji.

Wszystko rozegrało się wczoraj, 10.04.br., około 14:00. Wówczas to do policjantów dotarła informacja o jadącym trasą S8 w kierunku Marek, przywłaszczonym w Niemczech bmw. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Białołęce natychmiast podjęli interwencję udając się we wskazany rejon.

Przy wjeździe na trasę S8, od strony ul. Modlińskiej, zauważyli poszukiwany pojazd. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania auta. Kierowca na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci wykorzystując taktykę działań pościgowych zmusili kierującego do zatrzymania bwm. Kilka sekund póżniej kierujący był już w rękach policjantów. Okazał się nim 33-letni obywatel Rosji.

Po dokładnym sprawdzeniu numeru VIN, podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Samochód został przywłaszczony na terenie Niemiec, a jego wartość szacuje się na kwotę około 500 tys. zł. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu załogi ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej. Odzyskany pojazd  zabezpieczono na policyjnym parkingu. 33-letni mężczyzna trafił do komendy na Pradze Północ. Sprawą 33-latka zajmą się teraz specjaliści z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji.

To już kolejny pojazd pochodzący z zagranicy odzyskany dzięki szybkiej reakcji północnopraskich policjantów.

(KSP / mm)

  • policjanci asekurują zatrzymanego przy wsiadaniu do radiowozu
  • BMW zatrzymane w tunelu trasy, trzy radiowozy policyjne inne pojazdy
  • funkcjonariusz po cywilnemu zbiera ślady z auta
Powrót na górę strony