Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzialny za fałszywy alarm bombowy w rękach policji

Data publikacji 11.04.2016

Wschowscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego odpowiedzialnego za wywołanie fałszywego alarmu bombowego w szpitalu. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że do zatrzymania nieodpowiedzialnego mężczyzny doszło w niespełna cztery godziny po nieodpowiedzialnym zgłoszeniu.

W piątkowe popołudnie, 08.04.br., dyżurny policji odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował go o tym, że we wschowskim szpitalu została podłożona bomba. Reakcja wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego była błyskawiczna.

Wschowscy policjanci zabezpieczyli teren placówki zdrowotnej, w której przebywało około 170 osób. Mundurowi uniemożliwili wejście do szpitala oraz wjazd na teren parkingu postronnym osobom. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem przebywających w szpitalu pacjentów i personelu kliniki przeprowadzono wnikliwe poszukiwania ładunku wybuchowego. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia, przyległy teren oraz parkingi szpitalne. Jak się okazało był to fałszywy alarm.

Wschowscy kryminalni podjęli skuteczne działania, które w rezultacie naprowadziły ich na trop 26 latka. Mężczyzna jest mieszkańcem województwa wielkopolskiego. W ciągu niespełna czterech godzin od zaalarmowania policji, autor fałszywego alarmu był już w rękach mundurowych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożonym ładunku wybuchowym, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP Gorzó Wlkp. / mm)

  • policjanci przeszukujący pomieszczenia szpitala
  • policjanci, strażacy i pracownicy szpitala na placu przed budynkiem
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony