Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja policjantów i motocyklistów

Data publikacji 11.04.2016

Policjanci z wodzisławskiej drogówki wzięli udział w akcji "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie", prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy. Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Grupa motocyklowa wręczała naklejki kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu i poparli akcję.

W minioną sobotę, 09.04.br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej komendy włączyli się w akcję "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie", której organizatorem jest Polski Ruch Motorowy. W Godowie, w godzinach przedpołudniowych, wspólnie z Grupą Motocyklową Mroczne Duchy zatrzymywali pojazdy, a do prowadzących je osób kierowali apel.

Zwiększony poziom adrenaliny i poczucie wolności sprawiają, że motocykliści swoje maszyny darzą bezgraniczną miłością. Ludzi o takich zamiłowaniach jest w Polsce coraz więcej, a co za tym idzie, liczba motocykli na drogach wciąż wzrasta. Mimo tego, ta grupa użytkowników wciąż nie czuje się bezpiecznie, bo kierowcy nadal nie patrzą w lusterka i często kończy się to tragicznie dla prowadzących jednoślady. Celem tego przedsięwzięcia było więc uświadomienie kierowcom, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Kierowcy którzy wysłuchali apelu i poparli takie działania, otrzymywali specjalne naklejki.

(KWP Katowice / mm)

Czytaj również:

  • naklejka na szybę pojazdu - patrz w lusterka motocykle są wszędzie
  • policjanci waz z motocyklistami
  • policjanci i motocykliści rozmawiają z kierowcą
  • policjant zatrzymuje pojazd w tle radiowóz i 2 motocyklistów
  • na pierwszym planie motocykl, potem radiowóz, motocykliści i policjanci
  • motocykliści naklejający naklejkę na szybę pojazdu w tle policjanci
Powrót na górę strony