Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszych jak w komputerowej grze

Data publikacji 11.04.2016

Kierowca osobowego hyundaia w środku nocy wjechał w pieszych idących chodnikiem. Pijany 23-latek celowo doprowadził do potrącenia dwóch mężczyzn. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Śledczy i prokurator wnioskują do rudzkiego sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Sceny jak z brutalnej gry komputerowej rozegrały się sobotniej nocy, 09.04.br., w Rudzie Śląskiej. Dwaj pijani 23-latkowie, jeździli służbowym samochodem. Na jednej z głównych ulic Halemby idący chodnikiem piesi pomachali do nich. Machanie mężczyzn tak rozwścieczyło pasażera hyundaia, że postanowił ich rozjechać jak w komputerowej grze. Korzystając z okazji, że kierowca wysiadł na stacji paliw, pasażer wsiadł za kierownicę i pojechał samochodem biorąc na „celownik” pieszych. Rudzianin wjechał na chodnik i z impetem potrącił idących mężczyzn. Jeden z nich w ciężkim stanie z obrażeniami głowy trafił do szpitala, drugi doznał tylko ogólnych potłuczeń.

Zatrzymany wraz z kolegą został osadzony w policyjnym areszcie. Całą jazdę i potrącenie jeden z mężczyzn nagrał telefonem komórkowym.

Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzuty usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Prokurator i śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie 23-latka. Drugi z kierowców, który nie brał udziału w potrąceniu, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - miał on 1,2 promila alkoholu w organizmie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony