Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna, który przewoził 1,5 tony suszu z zarzutami

Data publikacji 12.04.2016

1,5 tony suszu tytoniowego, który miał trafić na „czarny rynek” zabezpieczyli krakowscy policjanci. Nielegalny towar przewoził w swoim aucie 43-letni mężczyzna. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Funkcjonariusze ustalają dokładne źródło pochodzenia suszu oraz jego odbiorców w Małopolsce.

Policjanci z małopolskiej drogówki na jednej z ulic Nowej Huty zatrzymali do kontroli drogowej fiata ducato. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że w aucie może być przewożony nielegalny tytoń. Te podejrzenia okazały się słuszne - rzeczywiście bele suszu wypełniały całą cześć ładunkową samochodu. Okazało się, że mężczyzna przewoził około 1,5 tony sprasowanych liści tytoniowych.

Prowadzący sprawę policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oszacowali wartość towaru na około 700 tys. zł. Całość zabezpieczonego tytoniu przekazano do magazynu Izby Celnej.

Wszystko wskazuje na to, że nielegalny tytoń może pochodzić z Dolnego Śląska i miał trafić na „czarny rynek” Małopolski.

43-letni kierujący fiatem został zatrzymany. Usłyszał już zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Policjanci ustalają dokładne źródło pochodzenia suszu oraz jego odbiorców w Małopolsce.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja