Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za uratowanie życia

Data publikacji 12.04.2016

Mieszkanka Stąporkowa podziękowała za uratowanie jej życia policjantowi, który na co dzień pełni służbę w koneckiej jednostce. Sierż. Daniel Szymoniak narażając własne bezpieczeństwo dostał się do środka mocno zadymionego mieszkania i wyprowadził kobietę na zewnątrz.

Mieszkanka Stąporkowa, doceniając godną naśladowania postawę policjanta, wystosowała specjalne podziękowania, które wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Opisała ona w nich całą sytuację oraz stwierdziła, że postawa funkcjonariusza bezpośrednio przyczyniła się do uratowania jej życia.

Przypomnijmy, te tragiczne wydarzenia rozegrały się podczas pożaru jednego z mieszkań w bloku w Stąporkowie. Życie stracił wtedy 57-letni mężczyzna. W trakcie działań ewakuowano 12 osób, a trzy trafiły do szpitala. Jedną z tych osób była kobieta, która wystosowała podziękowania dla sierż. Szymoniaka. Funkcjonariusz nie opowiadał o wydarzeniach tamtego dnia, kiedy to wykazał się odwagą i narażając swoje zdrowie uratował osobę z zadymionego mieszkania. Dopiero wczoraj dowiedzieliśmy się, jak uwięziona na drugim piętrze kobieta, pozbawiona możliwości ucieczki z zadymionego mieszkania, czekała na ratunek. Tym ratunkiem okazał się właśnie policjant z Komisariatu w Stąporkowie, który w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych wyprowadził z mieszkania już półprzytomną kobietę.

Profesjonalizm, odpowiedzialność i odwaga sierż. Daniela Szymoniaka znalazły słowa uznania w pisemnych podziękowaniach. 

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony