Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 12.04.2016

Przemyscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową. Odzyskali dwa samochody, motocykl oraz części samochodowe o łącznej wartości około 300 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, który usłyszał zarzut paserstwa.

Na początku kwietnia br. dyżurny przemyskiej komendy otrzymał informację od obywatela Niemiec, że jego skradzione auto może znajdować sie na terenie Polski. Na podstawie uzyskanych informacji policjanci z Medyki ustalili miejsce, w którym mógł znajdować się skradziony samochód. Policjanci po wejściu na wytypowaną posesję zauważyli mercedesa, który odpowiadał cechom pojazdu skradzionego 4 kwietnia br. w Niemczech. 

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie posesji policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Medyki znaleźli kolejnego mercedesa, który figurował w bazie danych jako skradziony w Niemczech. Samochód był już rozebrany na części. Zabezpieczono również motocykl marki Yamaha oraz kilkanaście części z kradzionych samochodów. Łączna wartość odzyskanego przez policjantów mienia to około 300 tys. złotych.

Do sprawy zatrzymano 32-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, który usłyszał zarzut paserstwa. W trakcie składania wyjaśnień mężczyzna przyznał się do jego popełnienia. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Podejrzany ma kilkakrotnie w ciągu tygodnia zgłaszać się do jednostki Policji.

Jak się okazało, część ujawnionych elementów samochodowych było przedmiotem postępowania prowadzonego przez przemyską komendę w marcu tego roku. Wówczas do sprawy został zatrzymany obywatel Ukrainy, który odpowiedział za paserstwo.

Aktualnie trwa śledztwo, które pozwoli wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia oraz doprowadzić  do zatrzymania osób, które dopuściły się kradzieży samochodów.

(KWP Rzeszów /dk)

  • części samochodowe
  • części samochodowe
  • części samochodowe

Film Zlikwidowana dziupla samochodowa

Pobierz plik Zlikwidowana dziupla samochodowa (format mp4 - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony