Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysokie miejsce jaworskiego policjanta na Międzynarodowych Zawodach Kynologicznych w Pardubicach

Data publikacji 12.04.2016

Zatrzymanie osoby z bronią, tropienie przestępcy w otwartym terenie oraz odpieranie agresywnego tłumu, to tylko niektóre z wielu ćwiczeń, które realizowali policjanci ze swoimi psami służbowymi podczas tegorocznych Międzynarodowych Zawodów Kynologicznych w Pardubicach. III miejsce w kategorii przewodników międzynarodowych zajął sierż. Paweł Rębisz ze swoim psem Gabajorem, reprezentujący KPP w Jaworze Do wspólnej rywalizacji o miano najlepszych zostali zaproszeni przewodnicy psów służbowych z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski.

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne to dla policjantów doskonała możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w zakresie współpracy oraz realizacji zadań służbowych wspólnie z psami. Tym razem do Pardubic zostali zaproszeni funkcjonariusze z Czech, Słowacji, Niemiec oraz z Polski, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego przewodnika psa służbowego.

W specjalnie przygotowanych konkurencjach uczestniczyło kilkunastu najlepszych policjantów ze swoimi psami służbowymi. Zadania, które mieli do realizacji były bardzo różne, m.in. tropienie przestępcy w otwartym terenie, pościg i zatrzymanie osoby z bronią, obrona policjanta przed atakiem niebezpiecznego przestępcy, a także odpieranie agresywnego tłumu oraz szukanie osoby ukrywającej się w pomieszczeniach zamkniętych.

Przewodnicy i ich psy, oprócz punktów zdobytych podczas poszczególnych konkurencji, oceniani byli również za wyszkolenie techniczne, posłuszeństwo zwierząt oraz pokonywanie naturalnych przeszkód w terenie. Bardzo dobrze w tych zawodach spisał się sierż. Paweł Rębisz reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jaworze, który wraz ze swoim owczarkiem niemieckim Gabajorem, w kategorii przewodników międzynarodowych zajął wysokie III miejsce.

Na wszystkich uczestników oprócz dyplomów i pucharów czekały również miłe, praktyczne nagrody.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

  • W specjalnie przygotowanych konkurencjach uczestniczyło kilkunastu najlepszych policjantów ze swoimi psami służbowymi
  • Zadania, które mieli do realizacji były bardzo różne, m. in. szukanie osoby ukrywającej się w pomieszczeniach zamkniętych
  • Bardzo dobrze w tych zawodach spisał się sierż. Paweł Rębisz wraz ze swoim owczarkiem niemieckim
  • Uczestnicy Międzynarodowych Zawodów Kynologicznych w Pardubicach
  • Sierż. Paweł Rębisz reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jaworze w kategorii przewodników międzynarodowych zajął III miejsce
  • Owczarek niemiecki - Gabajor
Powrót na górę strony