Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszczanin z narkotykami namierzony przez miejski monitoring

Data publikacji 12.04.2016

Pracownicy straży miejskiej obsługujący miejski monitoring namierzyli bydgoszczanina podejrzewanego o posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Dzięki szybkiej informacji z monitoringu, 27-latek po kilku minutach był już w rękach bydgoskich policjantów. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę, a w domu tabletki ecstasy. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą się to może on usłyszeć zarzuty i stracić prawo jazdy.

Wczoraj, 11.04.br., późnym wieczorem „oko” bydgoskich kamer zaobserwowało dosyć nietypową sytuację. Przy ulicy Grodzkiej obsługa miejskiego monitoringu wychwyciła młodego mężczyznę, który wyciągnął woreczek z suszem roślinnym, nabił nim szklaną lufkę, po czym zaczął palić. Po chwili wsiadł do samochodu i odjechał. Mężczyzna nie wiedział, że cały czas jest obserwowany, a monitorowana sytuacja jest już przekazywana bydgoskim policjantom.

Na ulicy Focha dwa bydgoskie patrole namierzyły mazdę i zatrzymały do kontroli. 27-letni kierujący posiadał przy sobie woreczek z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana. Następnie funkcjonariusze pojechali z kierowcą do bydgoskiej komendy na badania na zawartość środków odurzających w organizmie. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem marihuany. Do badań została mu także pobrana krew. Mundurowi zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy i sholowali pojazd. Bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj, 12.04.br., kryminalni z bydgoskiego Błonia przeszukali mieszkanie młodego człowieka. Znaleźli tam 28 tabletek, które po wstępnym badaniu narkotesterem wykazały, że są to tabletki ecstasy. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą się to śledczy z bydgoskiego Błonia przedstawią zatrzymanemu zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem zakazanych substancji psychoaktywnych grozi między innymi, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy nawet na kilka lat.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Bydgoszczanin z narkotykami namierzony przez miejski monitoring

Pobierz plik Bydgoszczanin z narkotykami namierzony przez miejski monitoring (format mp4 - rozmiar 13.27 MB)

Powrót na górę strony