Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 12.04.2016

Wspólne działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi i funkcjonariuszy Izby Celnej doprowadziły do zatrzymywania mężczyzny, który na przemysłową skalę prowadził rozlewnię alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli linię technologiczną, a także kilka tysięcy litrów alkoholu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z obiektów na Polesiu w Łodzi może znajdować się rozlewnia alkoholu. Zgromadzone materiały wskazywały, że oczyszczanie skażonego alkoholu i jego rozlewanie może przybierać skalę przemysłową. 11 kwietnia 2016 roku około 15:00 policjanci i celnicy przystąpili do realizacji.

W pomieszczeniach zatrzymali kompletnie zaskoczonego przebiegiem sprawy 43-latka. Funkcjonariusze  zabezpieczyli elementy linii technologicznej służącej do oczyszczania, uzdatniania i rozlewania skażonego spirytusu, a także środki chemiczne. W pomieszczeniach zabezpieczono także ponad 6350 jednolitrowych butelek wypełnionych spirytusem gotowym do wprowadzenia na rynek. Poza tym w magazynie ujawniono zbiornik typu Mauser z 250 litrami alkoholu oraz puste butelki, kapsle, a także kartony i urządzenia do pakowania. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru wyniosła co najmniej 350 tys. złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że alkohol miał trafić do dalszej sprzedaży na łódzkie targowiska. Zatrzymany 43-latek nie miał w przeszłości konfliktu z prawem teraz może odpowiadać za rozlewanie i przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu gospodarczego znacznych ilości wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

(KWP Łódź dk)

  • produkcja alkoholu #1
  • produkcja alkoholu #2
  • produkcja alkoholu #3
Powrót na górę strony