Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany strzelił z wiatrówki do kolegi

Data publikacji 12.04.2016

Policjanci w Sopocie zatrzymali 47-latka, który pokłócił się ze swoim kolegą groził mu i strzelił do niego z wiatrówki. Ranił mężczyznę w twarz. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu. Zatrzymany 47-latek wczoraj usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Wobec sprawcy tego przestępstwa zastosowano dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

W miniony piątek, 08.04.br., policjanci otrzymali zgłoszenie od pogotowia, że udzielają pomocy mężczyźnie, który został najprawdopodobniej postrzelony z wiatrówki. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że na dozorowany przez niego plac przy ul. 3 Maja weszło dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn, którzy zaczęli strzelać do niego z broni pneumatycznej.

Mężczyzna miał obrażenia twarzy i został przewieziony do szpitala. Podczas gdy policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zabezpieczali na miejscu ślady tego przestępstwa, a policjanci kryminalni ustalali przebieg zdarzenia, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego szukali sprawców uszkodzenia ciała 68-latka. Na podstawie zebranych informacji oraz zabezpieczonym na miejscu śladom przestępstwa, ustalili, że pokrzywdzony znał sprawcę, a do przestępstwa doszło w zupełnie innych okolicznościach niż przekazał policjantom pokrzywdzony.

Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony, w pomieszczeniu obok nadzorowanego przez niego placu pił alkohol ze swoim kolegą. Mężczyźni pokłócili się, wtedy 47-latek najpierw zaczął grozić pokrzywdzonemu, a potem strzelił do niego kilkukrotnie w twarz z wiatrówki.

Policjanci krótko po przyjęciu zawiadomienia ustalili tożsamość podejraznego o to przestępstwo. 47-letni mieszkaniec Sopotu został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu.

Mężczyzna wczoraj, 11.04.br., usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za które może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec 47-latka dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

(KWP Gdańsk / mm)

Film Postrzelił kolegę z wiatrówki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Postrzelił kolegę z wiatrówki (format flv - rozmiar 1.58 MB)

Powrót na górę strony