Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież mienia o wartości 100 tys. zł

Data publikacji 12.04.2016

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów podejrzanemu o krótkotrwałe użycie ciągnika siodłowego oraz naczepy i kradzież mienia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nielegalnie wszedł w posiadanie tira, a następnie wykorzystując auto podpiął do niego naczepę z elementami metalowymi, które później sprzedał. Policjanci w tej sprawie zatrzymali także pasera, który kupił skradzione elementy o wartości 100 tys. zł. Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki realizując sprawę operacyjną zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 38 lat podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Do zdarzenia doszło na terenie Wrocławia. Policjanci ustalili, że zatrzymany w tej sprawie 25-latek wykorzystując posiadane informacje na temat miejsca parkowania pojazdu ciężarowego należącego do jednej z miejscowych firm, zabrał samochód.

Mężczyzna w nocy wsiadł do ciągnika siodłowego i pojechał na jeden z parkingów gdzie stała naczepa z metalowymi stelażami do przewozu szyb. Następnie podczepił ją i wywiózł skradzione rzeczy na pobliski punkt skupu metali kolorowych. Tam czekał już na niego umówiony wcześniej paser, który kupił towar. Policjanci potwierdzili także fakt, że mężczyzna po zakończonej przestępczej akcji odwiózł naczepę i ciągnik siodłowy w miejsca, z których je zabrał.

Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzanego o zakup skradzionych elementów metalowych. Okazało się, że za skradziony towar o wartości o wartości 100 tys. złotych zapłacił 25-latkowi niespełna 5 tys. złotych.

Na bazie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili już zatrzymanym zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży mienia oraz paserstwa.

Przypomnijmy, że zarówno kradzież mienia jak i paserstwo zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony