Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane „magazyny narkotyków”, a w nich blisko 72 kilogramy środków odurzających o wartości około 5 milionów złotych

Policjanci z Wrocławia zabezpieczyli blisko 72 kilogramy różnego rodzaju narkotyków, w tym aż 69 kilogramów amfetaminy. To jedna z największych partii środków odurzających znajdujących się w obrocie, przechwycona jednorazowo w ostatnich latach przez Policję na terenie kraju. Amfetamina, a także haszysz, ekstazy i MDMA, ukryte były w kilku „magazynach” z lokalizowanych w specjalnie wynajmowanych w tym celu na terenie Wrocławia mieszkaniach. Wartość zabezpieczonych środków odurzających, to blisko 5 milionów złotych. W sprawie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście oraz Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych wspólnie działań, przechwycili blisko 72 kilogramy różnego rodzaju środków odurzających, w tym 69 kilogramów amfetaminy. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymany został 50 – letni mężczyzna, mieszkaniec Wrocławia, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że w jednym z wrocławskich mieszkań mogą znajdować się substancje zabronione. Dalsze czynności pozwoliły funkcjonariuszom potwierdzić te podejrzenia. W wyniku kolejnych dynamicznych działań, przeprowadzonych na terenie trzech wrocławskich dzielnic Śródmieście, Krzyki oraz Stare Miasto, policjanci zlikwidowali „magazyny środków odurzających”. Czynności przeprowadzono w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny oraz w wynajmowanych specjalnie w tym celu dwóch innych lokalach mieszkalnych i garażu.

Zabezpieczono 69 kilogramów amfetaminy, blisko 3 kilogramy haszyszu, ekstazy i MDMA, a także przedmioty służące do porcjowania i pakowania narkotyków. Łączną wartość rynkową zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na blisko 5 milionów złotych. Obecnie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd pochodzą zabezpieczone narkotyki oraz jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10, a za wprowadzanie ich do obrotu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policja i prokuratura skierowały już do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • zabezpieczone przedmioty #1
  • zabezpieczone przedmioty #2
  • zabezpieczone przedmioty #3
  • zabezpieczone przedmioty #4

Film Zlikwidowane „magazyny narkotyków”, a w nich blisko 72 kilogramy środków odurzających o wartości około 5 milionów złotych

Pobierz plik Zlikwidowane „magazyny narkotyków”, a w nich blisko 72 kilogramy środków odurzających o wartości około 5 milionów złotych (format mp4 - rozmiar 9.74 MB)

Powrót na górę strony