Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 38 automatów do gier

Data publikacji 13.04.2016

Kazimierscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Kielcach, zabezpieczyli 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kielcach weszli do kilku lokali położonych na terenie powiatu kazimierskiego. Celem wspólnych działań było udaremnienie nielegalnego procederu czerpania korzyści majątkowych z hazardu. Przeprowadzone przez kieleckich celników eksperymenty procesowe na ujawnionych automatach znajdujących się w lokalach, jednoznacznie wykazały, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W efekcie przeprowadzonej kontroli w ręce celników i policjantów trafiło 38 nielegalnych automatów do gier.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony