Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione figurki z popularnej dziecięcej kreskówki nie trafią na rynek

Data publikacji 13.04.2016

Kilkadziesiąt ceramicznych figurek z popularnej dziecięcej kreskówki zabezpieczyli bialscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Niebieskie postacie z bajki z podrobionym znakiem towarowym wprowadzała do obrotu jedna z hurtowni. Pełnomocnik pokrzywdzonego złożył już wniosek o ściganie sprawców tego przestępstwa.

Ustawa prawo własności przemysłowej zabrania wprowadzania do obrotu przedmiotów, oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Takie produkty znaleźli tymczasem policjanci w jednej z bialskich hurtowni.

Wczoraj policjanci Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze bialskiego Urzędu Celnego zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk ceramicznych figurek z popularnej kreskówki. Jak się okazało, przedmioty te były oznaczone podrobionymi znakami towarowymi zastrzeżonymi przez jedną z firm.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że hurtownia handlowała zabezpieczoną ceramiką od 2014 r. Policjanci uzyskali już wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa od polskiego przedstawiciela pokrzywdzonej firmy.

Ustawa przewiduje za takie przestępstwo karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast jeżeli sprawca uczyniłby sobie z takiego procederu stałe źródło dochodu, wówczas zagrożenie karą wzrasta do lat 5.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony