Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywołali pożar w galerii handlowej

Data publikacji 13.04.2016

Nawet do 10 lat więzienie grozi dwóm mieszkańcom Opola Lubelskiego oraz ich 23-letniej znajomej, którzy w połowie marca podpalili jedno z pomieszczeń w galerii handlowej. Ewakuowano wówczas kilkadziesiąt osób, a straty wyceniono na około 1,8 miliona złotych. Sprawcy usłyszeli zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Jak się tłumaczyli, dokonali podpalenia z zemsty za reakcję personelu na spożywanie przez nich alkoholu. W stosunku do dwojga sprawców zostanie złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie

W połowie marca  około godziny 19.00 oficer dyżurny opolskiej komendy otrzymał informację o pożarze magazynu jednego ze sklepów w miejscowej galerii handlowej. Wskutek zdarzenia zapaliła się ściana budynku i zniszczeniu uległ znajdujący się wewnątrz sklepu sprzęt elektroniczny. Z budynku ewakuowano wówczas 40 osób.

Policjanci przeglądając zapis z monitoringu sklepowego wytypowali sprawców przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Opola Lubelskiego w wieku  29 i 38 lat oraz 23 – letnia mieszkanka gminy Łaziska.

Sprawcy usłyszeli zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach.  W trakcie przeprowadzanych czynności cała trójka przyznała się do winy. Przyznali, że podpalili kartony znajdujące się w jednym z pomieszczeń w galerii ze złości,  gdyż ekspedientka nie pozwoliła im spożywać w tym miejscu alkoholu.

Za swój czyn przyjdzie im teraz „słono” zapłacić. W stosunku do dwojga sprawców zostanie złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP Lublin /dk)

Powrót na górę strony