Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybuch gazu w mieszkaniu

Data publikacji 13.04.2016

1 osoba nie żyje, a 8 osób zostało rannych po wybuchu butli z gazem przy ulicy Inwalidów Wojennych w Jaworznie. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (12 kwietnia 2016) w mieszkaniu na parterze trzypiętrowego bloku. Ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców, którym zapewniono pomoc i nocleg w hotelu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Kilka minut przed godziną 19.00 dyżurny policji odebrał telefon z informacją, iż w bloku przy ulicy Inwalidów Wojennych w Jaworznie doszło do silnej eksplozji. Pierwsi na miejsce przybyli policjanci, którzy niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej wyprowadzając kilkanaście osób z uszkodzonej części bloku. Po chwili na miejscu pojawiła się straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Trzy osoby z lekkimi obrażeniami ciała, zostały natychmiast przetransportowane przez załogę pogotowia ratunkowego do jaworznickiego szpitala. Według informacji lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pięć osób medycy opatrzyli na miejscu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci i strażacy w jednym z mieszkań na parterze znaleźli zwłoki 48-letniego właściciel lokalu. Śledczy ustalili, że to właśnie w tym mieszkaniu doszło do wybuchu butli z gazem. Na miejsce przybył prokurator oraz komendant policji, którzy nadzorowali przebieg pracy służb ratunkowych.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego po oględzinach uszkodzonej części budynku, podjął decyzję, iż mieszkańcy nie mogą na razie wrócić do swoich mieszkań. Na miejscu zdarzenia obecny był także Prezydent Miasta Jaworzna oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności jaworznickiego magistratu, którzy zapewnili osobom poszkodowanym i ewakuowanym nocleg oraz wyżywienie, a także wsparcie psychologiczne specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Obecnie śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz przyczynę wybuchu gazu, która będzie znana po przeprowadzeniu przez biegłych niezbędnych ekspertyz.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony