Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie fałszywego konwojenta

Data publikacji 13.04.2016

Policjanci zatrzymali kolejną osobę związaną ze sprawą fałszywego konwojenta i przywłaszczenia ponad ośmiu milionów złotych. W ostatnim czasie do grona zatrzymanych dołączył Marek K. z Łodzi. Mężczyzna trafił do aresztu. Łącznie w tej sprawie zarzuty przedstawiono sześciu podejrzanym. Za udział w grupie przestępczej i przywłaszczenie mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia. Nadal poszukiwany jest Grzegorz Łuczak, organizator tego przestępstwa.

Policjanci z Poznania i z Łodzi zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w sprawę tzw. fałszywego konwojenta i zniknięcia ośmiu milionów złotych z furgonetki, którą przewożono gotówkę.

10 kwietnia na ulicach Łodzi policjanci zatrzymali poszukiwanego od kilku miesięcy 46-letniego Marka K. Mężczyzna także usłyszał zarzuty. Był to wysoko postawiony pracownik jednej z firm kurierskich. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszał zarzuty, po których złożył obszerne wyjaśnienia.

Policjanci na podstawie listu gończego ciągle poszukują Grzegorza Łuczaka, który uznawany jest za głównego organizatora tego przestępstwa. W firmie zajmującej się konwojowaniem gotówki zajmował wysokie stanowisko kierownicze. Mężczyzna zniknął wkrótce po zajęciu się sprawą przez Policję.

W lipcu 2015 roku w podpoznańskim Swarzędzu podczas transportu gotówki do banku jeden z konwojentów uciekł furgonetką. Zabrał z niej ponad osiem milionów złotych, auto porzucił, a sam zniknął. Okazało się, że mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej pod przybranym nazwiskiem.

Policjanci i prokurator z Poznania, którzy prowadzą śledztwo zgromadzili materiał dowodowy obciążający osoby zamieszane w tę sprawę. Do tej pory łącznie zatrzymano sześciu podejrzanych, w tym fałszywego konwojenta. Zabezpieczono majątek należący do podejrzanych, który może stanowić równowartość przywłaszczonych pieniędzy.

(KWP Poznań /dk)

Powrót na górę strony