Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Data publikacji 13.04.2016

Policjanci ustalili i zatrzymali 25-latka podejrzewanego o zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Łowiczu. Mężczyzna nie wskazał dokładnego miejsca, gdzie ma się znajdować ładunek. Zatrzymanemu może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

9 kwietnia 2016 roku po godzinie 2.00 w nocy dyżurny łowickiej policji otrzymał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w Łowiczu. Zgłaszający szybko rozłączył się. Informacja była mało precyzyjna, nie wskazywała konkretnego budynku czy miejsca. Do działań zaangażowano wszystkich policjantów. Z zawiadamiającym nie było żadnego kontaktu, a należało ustalić konkretne miejsce zagrożenia. W tym czasie sprawdzono potencjalne cele ewentualnego ataku terrorystycznego. Negatywny wynik tych działań wskazał, że alarm mógł być fałszywy.

Łowiccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z KWP Łódź zajęli się analizą fałszywego zgłoszenia i zlokalizowaniem miejsca pobytu zgłaszającego. 12 kwietnia w godzinach popołudniowych zebrane informacje pozwoliły na zatrzymanie sprawcy fałszywego alarmu, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Mężczyzna miał przy sobie telefon komórkowy, z którego wykonano połączenie. W przeszłości był notowany za przestępstwa narkotykowe, uszkodzenie mienia i kradzież.

Zatrzymany 25-latek zostanie przesłuchany. Może usłyszeć zarzut  fałszywego alarmu i wywołania czynności Policji, mających na celu uchylenie zagrożenia. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony