Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowy złodziej w rękach policjantów

Data publikacji 14.04.2016

Łódzcy policjanci zatrzymali 27-latka, który ukradł lexusa zaparkowanego na ulicy Traktorowej. Wartość skradzionego pojazdu wyceniono na około 100 tysięcy złotych.

We wtorek (12.04.2016r.), kilka minut po godzinie 15.00, policjanci otrzymali informację, iż ktoś właśnie ukradł zaparkowany na ulicy Traktorowej samochód marki Lexus. Informacja o tym zdarzeniu natychmiast została przekazana wszystkim patrolom w mieście.

Kilka minut później funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi jadąc ulicą Włókniarzy zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód. Natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Złodziej, usiłując uciec, zjechał w Osiedle Radogoszcz. Liczył, że uda mu się zgubić funkcjonariuszy wjeżdżając pomiędzy bloki. Po chwili porzucił samochód i rozpoczął ucieczkę pieszo. Nie pobiegł jednak daleko. Już po chwili wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Jak się okazało sprawcą był 27-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany przez policję, w tym również za przestępstwa samochodowe. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany przez warszawską komendę.

27-latek został zatrzymany. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Skradziony pojazd już wkrótce wróci do rąk prawowitego właściciela.

(KWP Łódź / mm)

  • skradziony pojazd widok z lewego tyłu i stojąca przy nim policjantka
  • policjant zbiera ślady z pojazdu
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony