Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt elektroniczny warty kilkadziesiąt tysięcy złotych skradziony z centrum edukacji w Krakowie

Data publikacji 15.04.2016

Już kilka dni po zuchwałym włamaniu do Galicyjskiego Centrum Edukacji mieszczącego się przy jednej z głównych ulic Krakowa krakowscy policjanci odzyskali skradziony stamtąd sprzęt elektroniczny na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dwaj mężczyźni powiązani z tym włamaniem już usłyszeli zarzuty.

Jak ustalili funkcjonariusze, do włamania do pomieszczeń centrum, doszło w nocy z 7/8 kwietnia br. Sprawcy dostali się do środka po sforsowaniu zabezpieczeń w oknie, na parterze budynku. Z wnętrza zrabowali sprzęt elektroniczny w postaci kilkudziesięciu laptopów oraz rzutników służących wykładowcom podczas zajęć i prelekcji. Przedstawiciel placówki  wycenił poniesione straty, na około 100 tys. złotych.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn, u których podczas przeszukania mieszkań znaleziono sprzęt elektroniczny skradziony w Centrum. Obaj są mieszkańcami Krakowa i byli już w przeszłości notowani przez policję.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / mm)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zabezpieczony sprzęt elektroniczny

Film włamanie do Galicyjskiego Centrum Edukacji

Pobierz plik włamanie do Galicyjskiego Centrum Edukacji (format mp4 - rozmiar 8.29 MB)

Powrót na górę strony