Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji

Data publikacji 15.04.2016

Za czerpanie korzyści z prostytucji odpowie 45-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna na terenie Lublina prowadził dwie agencje towarzyskie. Zatrudnione u niego kobiety werbował poprzez portale internetowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku przestępczego procederu podejrzany mógł osiągnąć zyski w wysokości co najmniej 90 tys. zł., a było to jego stałe źródło dochodu. 45-latek został doprowadzony do lubelskiej prokuratury. Może mu grozić kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 45-latka doprowadziły ustalenia policjantów z Wydziału kryminalnego KWP w Lublinie. W tym przypadku funkcjonariusze pod dwoma adresami w Lublinie zastali działające dwie agencje towarzyskie. Jedna z nich mieściła się w wynajmowanym przez 45-latka blisko 200-metrowym, przystosowanym do tego typu działalności, domu. Biznes 45-latka prosperował całodobowo.

Policjanci w trakcie przeszukania agencji zabezpieczyli akcesoria erotyczne, a także telefony komórkowe i laptopy z materiałami o treści pornograficznej, które zamieszczane były w Internecie.

Zatrzymany 45-latek w lokalu zatrudniał kobiety, które świadczyły klientom usługi  seksualne. Pracownice, głównie kobiety w wieku 20-30 lat, werbował z portali stron internetowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że z przestępczego procederu mężczyzna mógł osiągnąć korzyści w wysokości co najmniej 90 tys. złotych. Dodatkowo uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu.  

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości około 15 tys. zł.

45-latek został doprowadzony wczoraj, 14.04.br., do Prokuratury Lublin - Północ. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony