Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita „słowacka” grupa przestępcza

Data publikacji 15.04.2016

Trzech obywateli Słowacji zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim „na gorącym uczynku”, po tym jak usiłowali włamać się do sklepu w Zawoi. Jak się okazało, zatrzymani mają na koncie jeszcze inne włamania, do których doszło w powiecie suskim, nowotarskim i żywieckim w województwie śląskim. Wcześniej byli też karani za różnego rodzaju przestępstwa, a także odbywali kary pozbawienia wolności.

Dwa dni temu, 13.04.br., policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, nad ranem, pojechali do sklepu w Zawoi, w którym włączył się alarm włamaniowy. Po drodze zatrzymali do kontroli pojazd na słowackich numerach rejestracyjnych, który poruszał się z dużą szybkością w kierunku Białki. Oplem podróżowali trzej obywatele Słowacji.

W trakcie kontroli okazało się, że w samochodzie znajduje się znaczna ilość artykułów spożywczych, chemicznych oraz kasetki z bilonem pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży. Policjanci ujawnili także w bagażniku łomy, nożyce do cięcia oraz kominiarki i rękawiczki. W międzyczasie do dyżurnego komisariatu zadzwoniła mieszkanka Zawoi, która potwierdziła, że kilka minut temu usiłowano włamać się do jej sklepu.

Czynności dochodzeniowo – śledcze prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pozwoliły na ustalenie, że zatrzymani mężczyźni odpowiadają za zgłoszone usiłowanie włamania do sklepu w Zawoi, jak również za szereg włamań do sklepów na terenie powiatów suskiego, nowotarskiego i żywieckiego w województwie śląskim.

Łącznie udowodniono mężczyznom kilkanaście włamań do sklepów spożywczych.

Na podstawie materiału dowodowego zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt ma dwa miesiące. Mężczyźni już wcześniej byli karani za różnego rodzaju przestępstwa, odbywali kary więzienia od 3,5 do 7 lat w kraju, którego są obywatelami.

(KWP Kraków /dk)

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony