Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca kradzieży akumulatorów z S7

Data publikacji 15.04.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zatrzymali podejrzanego o kradzieże akumulatorów służących do zasilania awaryjnego oświetlenia przy budowie drogi krajowej S7. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu pracowali nad sprawą kradzieży akumulatorów, które zasilały awaryjne oświetlenie w rejonie budowanej drogi ekspresowej S-7.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalni ustalili podejrzanego o kradzieże oraz uzyskali informację, że przebywa on na terenie Krakowa. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się w pełni.

W poniedziałek, 11 kwietnia policjanci z Szydłowca zatrzymali w Krakowie 32-letniego mężczyznę. Jest to mieszkaniec województwa lubelskiego pracujący  jako kierowca samochodu ciężarowego. Jeżdżąc krajową 7 wiedział, gdzie prowadzone są prace budowlane.

W chwili zatrzymania przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli pochodzący z kradzieży akumulator. 32-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu oraz 19 innych kradzieży akumulatorów, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu.

Teraz za to przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony