Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za posiadanie znacznej ilości heroiny

Data publikacji 15.04.2016

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze przejęli blisko 500 porcji heroiny, za posiadanie której odpowiedzą Dariusz S. oraz Tomasz K. W miejscu zamieszkania jednego z nich została również zabezpieczona amunicja. 32-latkowi i 29-latkowi może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci uzyskali informację, że na jednej z warszawskich stacji paliw ma dojść do transakcji narkotykowej. Z ich ustaleń wynikało, że osoby które prawdopodobnie handlują środkami odurzającymi poruszają się renault. Funkcjonariusze skontrolowali samochód w którym siedziało dwóch mężczyzn. W przednich drzwiach pojazdu schowane były dwa zawiniątka oklejone taśmą.

Policjanci zatrzymali kierowcę i pasażera pojazdu, a następnie funkcjonariusze udali się do miejsc zamieszkania obu mężczyzn. W mieszkaniu jednego z nich policjanci zabezpieczyli roślinny susz oraz 28 sztuk amunicji, którą jak się okazało 32-latek posiadał bez wymaganego zezwolenia.

Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom. Policjanci przejęli w sumie blisko 500 porcji heroiny o wartości 25 tys. złotych oraz niewielką ilość marihuany. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 29-letni kierowca i jego 32-letni towarzysz byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Teraz odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. 32-latek jest także podejrzany o posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia. Wczoraj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

(KSP / mm)

  • zabezpieczony narkotyk
  • jeden z zatrzymanych
  • jeden z zatrzymanych
Powrót na górę strony