Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczą działalnością naraził Skarb Państwa na duże straty

Data publikacji 15.04.2016

Milion trzysta tysięcy - na takie straty naraził Skarb Państwa zatrzymany przez policjantów z bydgoskiego Szwederowa i CBŚP 37-latek. W garażu, który wynajmował mężczyzna, funkcjonariusze zabezpieczyli 1 225 900 sztuk papierosów i ponad 250 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzowych. Jeszcze dzisiaj policjanci doprowadzą podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Krótka, ale intensywna współpraca policjantów z komisariatu Bydgoszcz Szwederowo i funkcjonariuszy CBŚP doprowadziła ich do jednego z garaży na bydgoskim Szwederowie. Tam, podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol bez wymaganej polskiej akcyzy. W sumie funkcjonariusze przejęli ponad 250 litrów nielegalnego trunku oraz 1 225 900 sztuk papierosów. Do wyjaśnienia sprawy policjanci zatrzymali wczoraj (14.04.16) 37-latka, do którego należał ten towar.  

Jak oszacowali wstępnie funkcjonariusze, w wyniku tego przestępczego procederu, Skarb Państwa stracił ponad 1 300 000 zł.

Dzisiaj (15.04.16) podejrzany 37-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholu bez wymaganej akcyzy. Grozi mu za to wysoka grzywna, albo więzienie. Sąd może także orzec obie te kary łącznie.

(KWP Bydgoszcz / mm)

  • zabezpieczony towar w kartonach
  • kartony- w środku widać paczki papierosów
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.63 MB)

Powrót na górę strony