Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby zadbały o bezpieczeństwo obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski

Wielkopolscy policjanci raz z innymi służbami czuwali nad bezpieczeństwem obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości miały miejsce się w Gnieźnie i Poznaniu.

Poznań i Gniezno były miejscem obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Obchody miały charakter religijny i społeczny. Zaproszeni goście brali udział w uroczystościach odbywających na Polach Lednickich, w katedrach Gnieźnieńskiej i Poznańskiej.  Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. W uroczystych obradach udział wzięli posłowie i senatorowie. Przybyli także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Premier oraz członkowie rządu. Nad bezpieczeństwem wszystkich wydarzeń we współpracy z innymi służbami czuwała Policja, w tym jednostki antyterrorystyczne z Biurem Operacji Antyterrorystycznych KGP na czele. Uroczystości zabezpieczali policjanci z Wielkopolski, wspierani przez funkcjonariuszy z Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego.

W piątek stolica Wielkopolski była areną głównych uroczystości obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników i przybyłych gości. Widoczne na ulicach patrole policyjne na bieżąco kierowały ruchem ulicznym i eskortowały przejazdy gości specjalnych.

W uroczystościach wziął udział nadinsp. Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji. W towarzystwie insp. Tomasza Trawińskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, odwiedził również policjantów pracujących w Centrum Operacyjnym KWP w Poznaniu. W tym miejscu policjanci czuwali nad przebiegiem trzydniowej operacji policyjnej, związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony