Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej „KONWÓJ – CUP 2016”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobyli pierwsze miejsce w III Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Piłce Nożnej Halowej pn. „KONWÓJ – CUP 2016”. W dwudniowych zawodach rywalizowało łączne 16 drużyn z całego kraju. Dzisiaj odbył się finał rozgrywek, w trakcie których wyłoniono zwycięską drużynę.

Głównym organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, a także  Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego oraz Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA. Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Powiatu Kieleckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny.  Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 16 drużyn składających się z policjantów Wydziałów Konwojowych z całego kraju.

Zawody rozpoczęły się w sobotę. Turniej otworzył pełniący obowiązki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Artur Bielecki w obecności Naczelnika Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nadkom. Wiesława Pietrzaka.

Po wcześniejszym przeprowadzeniu losowania grup oraz kolejności rozgrywanych spotkań, przystąpiono do rozgrywek. Pierwszy dzień turnieju zakończył się wybraniem czterech najlepszych drużyn, które weszły do półfinału. Dzisiaj wyłoniono zwycięzcę zawodów.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, puchar za zajęcie drugiego miejsca otrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, natomiast na trzecim miejscu uklasyfikowali się funkcjonariusze z małopolskiej jednostki.

Nagrodami indywidualnymi zostali wyróżnieni: Benon Pęk z KWP w Olsztynie – najstarszy zawodnik, Grzegorz Nowak z KWP w Krakowie –najlepszy bramkarz, Krzysztof Weres z KWP w Rzeszowie – król strzelców, Paweł Szczepański z KWP w Rzeszkowie – najlepszy zawodnik. Nagrodę FairPlay otrzymała drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Wyróżnieni zostali również najmłodsi kibice rozegranych zawodów.

Zwycięzcą oraz wszystkim uczestnikom turnieju osobiście pogratulował pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek wraz z przedstawicielami kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego. Słowa uznania oraz gratulację złożyli również m.in. Naczelnik Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nadkom. Wiesław Pietrzak, Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Kielcach mł. insp. Jacek Pisarek, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego kom. Jerzy Kaniewski, Prezes Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA nadkom. Robert Literacki, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kielcach Anna Ciołak, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski oraz przedstawiciel Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Figarski.

Tegoroczny turniej okazał się świetnym i emocjonującym widowiskiem sportowym. Policjanci pokazali hart ducha i piłkarskie umiejętności stojące na wysokim poziomie.

Zawodnicy zwycięskiej drużyny nie kryli radości, jednakże byli bardzo zaskoczeni, gdy przedstawiciel Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił, że ma dla nich specjalną nagrodę. Jest nim wyjazd na mecz finałowy Pucharu Polski 2016, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w przyszłym miesiącu.        

Zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

(KWP w Kielcach / dm)

więcej zdjęć TUTAJ

kolejne zdjęcia TUTAJ

 • losowanie drużyn
 • rozgrzewka
 • zbliżenie na zawodników
 • wszystkie drużyny - prezentacja
 • zbliżenia na mundur policyjny
 • otwarcie turnieju - przemówienie
 • drużyna z Kielc
 • otwarcie turnieju - pierwsze podanie piłki
 • gra - parada bramkarza
 • dryżyna z Rzeszowa - zwycięzcy turnieju
 • wręczenie pucharu
 • medale dla najmłodszych
Powrót na górę strony