Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali 9. PKO Poznań Półmaraton

Poznań gościł uczestników 9. PKO Poznań Półmaratonu. Wśród kilkunastotysięcznej rzeszy biegaczy, nie zabrakło policjantów i policjantek, którzy rywalizowali o miano najlepszego. Nad bezpiecznym przebiegiem sportowych zmagań czuwało 132 funkcjonariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu sportowe zmagania przebiegły bezpiecznie.

Kolejna wspaniała sportowa impreza już na nami. W niedzielę 17 kwietnia br. ulice Poznania zalała kolorowa fala miłośników biegania. W 9. PKO Poznań Półmaratonie wystartowało przeszło 13 tysięcy uczestników, nie tylko z Polski ale również z innych części Europy i świata. Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów i policjantek z całej Polski, których na linii startu stanęło blisko 130.

Mimo niesprzyjającej deszczowej aury, wszyscy funkcjonariusze szczęśliwie ukończyli bieg. Linię mety jako pierwszy z policjantów przekroczył Norbert Borzęcki, który dystans przeszło 21 kilometrów przebiegł w czasie 1:13:28. Pierwsze miejsce wśród policjantek zajęła Joanna Woźniak-Cieślar, która uzyskała czas 1:39:29.

Puchary zwycięzcom w imieniu Komendanta Głównego Policji, wręczył Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, który również brał udział w półmaratonie.

Podczas trwania 9. PKO Poznań Półmaratonu, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczali trasę biegu. Dbali również o to, aby zmotoryzowani użytkownicy dróg na czas imprezy, korzystali z wyznaczonych objazdów. Dzięki zaangażowaniu policjantów sportowe zmagania przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

Klasyfikacja kobiet:

1.       Joanna Woźniak-Cieślar 1.39.29

2.       Agata Bryndza 1.45.45

3.       Magdalena Antkowiak 1.49.37

Klasyfikacja mężczyzn:

1.       Norbert Borzęcki 1.13.28

2.       Łukasz Wróbel 1.14.10

3.       Dawid Cieślak 1.15.47

(KWP w Poznaniu / dm)

  • policjantka kieruje ruchem
  • policjanci stoją w okolicy startu półmaratonu
  • policjant na motocyklu
  • biegący uczestnicy półmaratonu
  • radiowóz zabezpiecza trasę biegu
  • biegący uczestnicy półmaratonu na terenie targów poznańskich
  • okolice mety biegu
  • udekorowanie najlepszych policjantek
  • udekorowanie najlepszych policjantów
Powrót na górę strony