Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili „dziuplę”, odzyskali samochody i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 18.04.2016

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 33-letniego Pawła G., ps. Małpa, podejrzanego o paserstwo, kradzież z włamaniem do pojazdu i przerabianie pól numerowych. W warsztacie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa skradzione auta, a także numeratory do nabijania znaków VIN, tablice rejestracyjne, wklejki identyfikacyjne i tabliczki znamionowe od innych skradzionych samochodów. Policjanci ujawnili również dokumenty i przedmioty świadczących o przestępczej działalności prowadzonej w tym miejscu.

Żmudna praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz dokładnie zaplanowana i zrealizowana przez nich zasadzka doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzanej o wiele przestępstw.

33-letni Paweł G. ps. Małpa został zatrzymany w warsztacie, gdzie chwilę wcześniej skończono właśnie nabijanie nowego pola numerowego w stojącym tam samochodzie marki Rover. Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy.

Policjanci w namierzonej „dziupli” na terenie Ursusa znaleźli także 2 skradzione samochody marki Rover, warte w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych i zabezpieczyli inny samochód, który również może pochodzić z przestępstwa. Ponadto w warsztacie funkcjonariusze znaleźli numeratory do nabijania numerów VIN, komputery pokładowe, kluczyki i dowody rejestracyjne z pojazdów różnych marek, radia samochodowe, elementy karoserii i części mechaniczne, a w piecu nadpalone wklejki i tabliczki znamionowe pochodzące z innych skradzionych samochodów. Ujawnione w warsztacie tzw. koguty oraz elementy karoserii wskazują na to, że klientami tego warsztatu mogły być osoby świadczące usługi przewozowe. Skradzione samochody z przebitymi już numerami, „odmłodzone” wracały na drogę, a to, co zostało z oryginałów było sprzedawane lub trafiało na złom.

Zatrzymanemu mężczyźnie za zarzucane mu czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KSP /dk)

  • zabezpieczone rzeczy #1
  • zabezpieczone rzeczy #2
  • zabezpieczone rzeczy #3
  • zabezpieczone rzeczy #4
  • zabezpieczone rzeczy #5
  • zabezpieczone rzeczy #6
  • zabezpieczone rzeczy #7
  • zabezpieczone rzeczy #8
  • zabezpieczone rzeczy #9

Film Rozbita "dziupla" samochodowa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita "dziupla" samochodowa (format flv - rozmiar 13.58 MB)

Powrót na górę strony