Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po włamaniu do lombardu

Data publikacji 18.04.2016

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 43-latka, który ukrył się w Zakopanem po włamaniu do lombardu w Częstochowie. Policjanci odzyskali znaczną część łupu w tym trzy sztabki złota i biżuterię. Wcześniej, w ręce śląskich policjantów wpadł jego wspólnik. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi do 10 lat za kratami.

Do włamania doszło 12 kwietnia w Częstochowie. Pierwszy ze sprawców został zatrzymany przez śląskich policjantów jeszcze tego samego dnia.

O zuchwałym włamaniu do lombardu powiadomieni zostali policjanci w Zakopanem, którzy rozpoczęli poszukiwania, gdyż zachodziło podejrzenie, że drugi z podejrzanych może przebywać na tym terenie. Tatrzańscy policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę, kiedy nic nie podejrzewając świętował w jednej z restauracji w centrum Zakopanego. Podczas zatrzymania funkcjonariusze odzyskali trzy sztabki złota i znaczną część złotej biżuterii. Wśród odzyskanych przez tatrzańskich policjantów precjozów znalazły się monety kolekcjonerskie, złote łańcuszki, pierścionki, kolczyki, zegarki, bransoletki i inna biżuteria. 43-letni włamywacz następnego dnia trafił w ręce częstochowskich kryminalnych.

Za kradzież z włamaniem zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / mm)

  • skradziona biżuteria
  • skradziona biżuteria
  • skradzione zegarki
Powrót na górę strony