Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Składał propozycje seksualne 14-latce - został zatrzymany

Data publikacji 18.04.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który przez Internet umawiał się z 14-latką i składał jej propozycje seksualne. Nie wiedział, że za nastolatkę podawał się dorosły internauta. Mężczyzna wpadł podczas umówionego spotkania. Grozi mu kara do 2 lat za kratami.

Internauta podszywając się na jednym z internetowych czatów pod 14-latkę, odpowiedział na propozycję mężczyzny, który szukał kontaktu z nastolatkami i proponował im sponsoring. Na korespondencję nastolatki natychmiast zareagował 47-latek. Mężczyzna zadawał dziewczynie intymne pytania, przesłał jej swoje zdjęcie, a ostatecznie złożył jej propozyjce seksualną i spotkanie w jednym z hoteli w centrum miasta. Autor prowokacji uzgodnił termin i miejsce spotkania, a następnie o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Sprawca wpadł w minioną sobotę,16 kwietnia 2016 r., w zaplanowaną przez śledczych zasadzkę. Trafił do policyjnego aresztu.

Następnie usłyszał zarzuty składania za pośrednictwem Internetu małoletniej poniżej 15 roku życia propozycji obcowania płciowego, za co grozi mu do 2 lat za kratami. W przeszłości zatrzymany wchodził w konflikty z prawem. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony